TEP Hesap Tablosu - Best Enerji Yönetimi

 

TEP(Ton Eşdeğer Petrol): Çeşitli enerji kaynaklarının miktarlarını tanımlamak için ve farklı birimleri karşılaştırmaya yarayan bir birimdir. (1 TEP; 1 ton petrolün yakılması ile elde edilecek enerjiye eşittir.) Farklı birimlerdeki enerji tüketimlerinizi TEP (Ton Eşdeğer Petrol)’e çevirmek için hesaplama TEP Hesaplama modülünü kullanabilirsiniz.

   
   
  Yıllık Tüketim       TEP Karşılığı  
             
Elektrik   kWh   TEP
Doğalgaz   m3   TEP
Doğalgaz   kWh   TEP
LPG   Ton   TEP
LPG   m3   TEP
Taş Kömürü   Ton   TEP
Kok Kömürü   Ton   TEP
Odun   Ton   TEP
Fuel Oil No:6   Ton   TEP
Motorin   Ton   TEP
Motorin   Lt   TEP
Benzin   Ton   TEP
             
             

TOPLAM

     

TEP

 

Kamu binaları 250 TEP, Ticari binalar 500 TEP, Endürstriyel işletmeler 1.000 TEP üzeri yıllık enerji tüketimini geçtiğinde Enerji Yöneticisi bulundurmak, Enerji Etüdü yaptırmak ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi kurmak yükümlülüğündedir.

Enerji Etüdü, Enerji Yöneticisi veya ISO 50001 EnYS Danışmanlık hizmeti almak isterseniz firmamızdan teklif alabilirsiniz. Her türlü sorunuz için 0216 290 44 11 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Problem retrieving data from Twitter

HAKKIMIZDA

BEST Enerji, Binalarda Enerji Verimliliğine odaklanmış ve tüm Türkiye’de faaliyetlerini yürüten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Enerji Verimliliği Danışmanlığı şirketidir.

BEST ismi, İngilizce’de “En İyi” anlamına gelmesi ile birlikte, aynı zamanda “Binalarda Enerji verimliliği Sistemleri ve Teknolojileri” cümlesinin ilk harflerini almaktadır.

Search