Skip to main content

Kalemlerimiz Çiçek Açtı

Best Enerji

Yeşeren Kalem projemiz kapsamında müşterilerimize bir süre önce evlerinde/bahçelerinde güzel çiçekler yetiştirmeleri için tohumlu kurşun kalemler hediye ettik.

yk2best enerji tohumlar çiçek açtı

“Önce Kaleminiz Sonra Dünyanız Çiçek Açsın” sloganıyla başlattığımız projemizde kalemlerimizi “Mor Reyhan” ve “Kahkaha Çiçeği” tohumlarıyla süsledik.

Projemizde, müşterilerimizin evlerindeki saksılarda ya da bahçelerinde bitki yetiştirmenin zevkini yaşamalarını, çocuklarının ise bir nebze olsun doğayı tanımalarını, sabretmeyi öğrenmelerini, bir şeyler yetiştirmenin, büyütmenin sorumluluğunu almalarını amaçladık.

BEST Enerji yönetimi olarak kurulduğumuz günden bu yana enerji verimliliği, dolayısıyla çevre korumaya yönelik pek çok hizmet verdik. Bir çeşit “permakültür” amacıyla hazıladığımız “yeşeren kalem” projemiz ilk meyvelerini vermeye başladı ve bunu sosyal medya hesaplarımızda takipçilerimizle paylaştık.

Biz de ofisimizde ve bahçemizde yeşeren kalemlerimizi yetiştirerek deneyimimizi sizlerle paylaştık. Tabii ki öncelikle bol bol çalışıp kalemlerimizi kısalttık 🙂

Yeryüzüne, bütün yaşam formlarına ve ekosisteme özen gösterme amacımız doğrultusunda pek çok tesise Karbon Ayakizi Hesabı yaparak, enerjiyi verimsiz kullanan binalara Isı Yalıtım Danışmanlığı Hizmeti vererek, birçok konaklama tesisine Yeşil Yıldız Danışmanlığı yaparak, Enerji İzleme programımız olan enerji.pro’yu geliştirerek çok çalıştık, çok yazdık-çizdik ve tohumlarımızı toprakla buluşturduk.  Sonuç olarak yanda gördüğünüz, yüzümüzü güldüren Kahkaha Çiçeğimizle ödüllendirildik.

Siz de hediye ettiğimiz kalemleri aşağıdaki talimatları takip ederek yetiştirebilir, açan çiçeklerinizin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarımızda paylaşabilirsiniz.

Tohumlu Yeşeren Kalem Nasıl Ekilir;

Yeşeren tohumlu çiçek kaleminizi ekmek / filizlendirmek için kalem tükendiğinde tepesinde bulunan KAPSÜLÜ ÇIKARMADAN (kapsülü kalemden ayırmayın) toprağa en fazla 2 cm. hafif yatay olarak saplayın. Kapsüle su geldiği zaman kendiliğinde

n eriyecek ve tohumunuz toprakla buluşacak. Günlük sulayarak 30 gün içinde ÇİÇEK ya da SEBZE tohumunuzun yeşerdiğini göreceksiniz.

 

Yeşeren Kalem

Bu proje çocuklarımıza;

  • Tohumun yeşermesini ve çiçek açmasını gözlemleme şansı verecek,
  • Günlük sulama yapması gerektiği için sorumluluk bilinci oluşmasını sağlayacak,
  • Günlük sulama yapılmadığı ya da fazla sulama yapıldığında çiçek açmaması “hayatta her şeyin zamanında yapılması gerektiğini” öğretecek.
  • Hayatta emek verilmeden hiçbir şey olmayacağı, emek verilmesi halinde ise bir tohumun canlanacağı düşüncesi oluşacaktır.

Üstelik bütün bunlar bir yana çiçek yetiştirmek gönül işidir. Özenle sular, besler, bakımını yapar, yapraklarını severek konuşursunuz. Sadece çiek açtığını görmek için. Tıpkı bizim gibi..

Topluma ve doğaya duyarlı nesiller yetişmesinde bir nebze de olsa faydamızın olacağı düşüncesi bizi mutlu etmeye yeter!

No Comments yet!

Your Email address will not be published.