Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi

Enerji Kimlik Belgesi uzmanlığı eğitimleri ile mevcut ve yeni binalar için Enerji Kimlik Belgesi düzenleyecek uzmanlar yetiştiriyoruz. Eğitim sonunda ayrıca gerçek Enerji Kimlik Belgesi uygulamaları yaparak yetiştirdiğimiz uzmanlara deneyim kazandırıyoruz.

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı Eğitimi

Eğitimin Amacı:

Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı olarak görev yapmak isteyen ilgili mühendis ve mimarların “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği” gereğince BEP-TR2 programı aracılığı ile Enerji Kimlik Belgesi düzenleme yetkisi ve yetkinliği kazandırmaktır.

Eğitimin İçeriği:

Eğitim Süresi ve Kontenjan:

Kimler Katılabilir:

Gerekli Evraklar:

Ek olarak;

Yeni Binada EKB Düzenlemek İçin Başvuracak Adaylar;

Mevcut Binada EKB Düzenlemek İçin Başvuracak Adaylar;

Sınav ve Belgelendirme:

Eğitimin sonunda yazılı sınav yapılmakta olup, sınavdan başarılı olmak için 100 üzerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir. Başarılı olan katılımcılar Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı yetkisine sahip olacaktır. Adayın Eğitimi aldığı yıl içerisinde en fazla 2 kez sınava katılma hakkı vardır.

“Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlarına ve Eğitici Kuruluşlara Verilecek Eğitimlere Dair Tebliğ” uyarınca eğitim programının en az 16 saatine devam edilmesi gerekmektedir.

Eğitim Ücreti:

Modül-2; EKB Uzmanı olacak kişinin, gözetimimiz ve desteğimiz eşliğinde farklı tipteki binaların EKB’lerini düzenlemesi ve bu sayede deneyim kazanması nedeni ile yapılan pratik çalışmalardır.

Eğitim Başvuru Formu

Enerji Kimlik Belgesi uzmanlığı eğitimize başvurmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Yeterli kontenjan sağlandığında eğitim tarihi ile ilgili sizlere bilgi verilecektir.

  Agree to our terms and conditions.

  Sıkça Sorulan Sorular

  ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi, Enerji Yöneticisi bulundurma zorunluluğu olan Sanayi Tesisleri, Ticari ve Hizmet Binaları ve Kamu Binaları için zorunludur. 

  Bu işletmeler 2023 yılı sonuna kadar ISO 50001 EnYS sistemini tesislerinde uygulamak ve belgelendirmek zorundadır.

  Ayrıca Enerji Verimliliği VAP desteklerinden faydalanmak isteyen kuruluşlar, bu teşviklerden yararlanmak için ISO 50001 EnYS belgelendirmesini tamamlamış olmaları gerekir.

  Yükümlülüğü bulunan işletmelerin 2023 yılı sonuna kadar ISO 50001 EnYS belgelendirmesini yapmaları gerekmektedir.

  5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu 10. maddesi gereği çeşitli idari para cezaları söz konusu olup bu cezalar her yıl yayınlanan tebliğ ile duyurulmaktadır.

  Buna göre 2021 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının istediği belge ve bilgilerin iletilmemesi durumunda 186.632 TL. Eksik bilgi iletilmesi durumunda 37.316 TL idari para cezalarıyla karşılaşmak mümkündür.

  Steeler™ is an emerging programme built on five years of work to define and promote steel that has been produced and sourced responsibly. The Australian Steel Stewardship Forum initially developed the concept.

  Steeler™ is an emerging programme built on five years of work to define and promote steel that has been produced and sourced responsibly. The Australian Steel Stewardship Forum initially developed the concept.